יום שבת, 27 באפריל 2013

Slow Show או בשמו חתונה

"You know I dreamed about you
for twenty-nine years before I saw you
You know I dreamed about you
I missed you for
for twenty-nine years"
(The National - Slow Show)

כשהלכתי לחופה הייתי כל כך בשוק מכמות העיניים שצפו בי עד שבקושי יכלתי לנשום, אז עצמתי עיניים ושמעתי את השיר הזה- השיר שלי ושלו בראשי התנגן לאיטו... בצעדים קטנים אך בטוחים הלכתי לעברו מלאת ביטחון בידיעה שלא יכלתי לבחור טוב יותר.
רק מה, חבל שכל בחירה שנעשתה בימי טרום החתונה הלחוצים הללו הייתה מבולבלת, קפריזית ובדרך כלל לא ממש שלנו...
רק בחירה אחת הייתה שלי ולגמרי שלי והיא שמלת הכלה שעליה אני אכתוב היום.
אני התחתנתי בשמלת כלה של ליאור צ'רכי, מעצב שמלות כלה צעיר ומאוד מבטיח. המדידות היו נעימות (לעומת מקומות אחרים שמדדתי בהם שמלות כלה והיו נוראיים) וליאור ידע על מה להתעקש איתי בנושא השמלה ועל מה אי אפשר לוותר כי זה הקו שלי וכך הדברים צריכים להיראות עלי. בקיצור, היה מושלם!
אז לאחרונה הוא הוציא 2 קטלוגים ואני אתעכב על אחד מהם שתפס את עיניי רבים והוא ממש יצירת מופת ולו נקרא קטלוג "קאלו" בהשראת האמנית פרידה קאלו.מקורות ההשראה של ליאור לקולקציה זו נוצרו מתוך סיפור החיים המרתק של קאלו, סיפור הטומן  בתוכו את סודות המזרח והמערב, לכל שמלה בקולקציה יש סיפור שהוא רק שלה כאשר זה מסופר בפרטים הקטנים הנותנים אפיון נוסף לגיזרה ולבד.


ליאור מספר שהדבר החשוב לו ביותר הוא ההרגשה של האישה בתוך השמלה והמראה שנוצר מהחיים החדשים שמקבלת השמלה בעת לבישתה- "לכל אישה יש סיפור משלה , פרטים קטנים על חייה ועל חלומותיה שצריכים להשתקף דרך השמלה וזו צריכה להשלים לתמונה המלאה."החומרים נבחרים בקפידה רבה ונאספים על ידי ליאור בשווקים בארץ ובחו"ל-
מתחרות צרפתיות ועד לריקמות אתניות. ליאור אוסף פריטים אלה רק בשביל למלא את חלומותיהן של נשים בליל כלולותיהן.


פרחים : טלי עזריה
שיער ואיפור : הילה מינס
צילום: הילה ווגמן

דף הפייסבוק של ליאור

והנה לכן מתחתנות יקרות, הטבה קטנה לעונת החתונות שבפתח :


אם כבר ענייננו בצילום היפה והנקי של הילה ווגמן, בימים אלו ממש זו מוציאה למכירה את עבודותיה. אפשר לראות וליצור קשר בלינק הזה : הדף של הילה ווגמן בפייסבוק

השיר שהיה צריך להתנגן בחופתי :נתראה בשבוע הבא

אני

יום שבת, 20 באפריל 2013

Brand new start


"Take advantage of the season
To take off your overcoat
The spirits will lift off those young men you provoke
But I'll be laughing, knowing I will take you home"
(LIttle Joy - Brand new start)


כל יום אני מתאהבת מחדש: ברגעים יפים, בעוברים ושבים... יש תקופות שבהן אני שוכחת, שהיופי מוסתר ממני על ידי "אני" אגואיסטי ועיוור. אני מנסה לא ליפול אל תוך התרמית הזו אך לפעמים היא פשוט חזקה ממני. השיר המקסים הזה של ליטל גוי תמיד מחזיר אותי ל"התאהבות", אולי כי הוא סוג של אהבה יומיומית....

הבלוג היום יסקור כמה מההתאהבויות החדשות שלי מתחום האופנה הישראלית לכבוד יום העצמאות שעבר עלינו לטובה ובניפנופים, בתקווה שאלה יהפכו לאהבות ארוכות ועמוקות (אוי לי ולכרטיס האשראי שלי!)
לקראת יום העצמאות העברתי למעצבים הצעירים 2 שאלות : מה הם מקורות ההשראה שלך ואיפה היית רוצה להיות ביום העצמאות הבא? והתשובות יקיריי, הן לפניכם!
אז נתחיל באחד שלכרטיס האשראי שלי אין חשש ממנו והוא מותג הגברים הנחשק שיש מסביבו הייפ לא נורמאלי לאחרונה. זהו מעצב הגברים המוכשר "אדם גפן".
אדם גפן מושפע מהשפעות רבות : "אני מושפע רבות מאדריכלות ואומנות. לפעמים זה מתחיל משיטוט ברחבי העיר, והתבוננות על בניינים ולפעמים זה סתם דימוי שראיתי באינטרנט. אני טיפוס משוטט מטבעי ואני מוצא את עצמי מסתכל על דברים באינטרנט שאני לא יכול לקשר תמיד. לפני כמה זמן הייתי באובססיה לגבי סכינים שעושים בבית מתוצרת עצמית. זה משתנה המון. עד יום העצמאות הבא אני מקווה להיות בבית חדש, במקום פסטורלי יותר ולהגיע לאסיה (יפן,קוריאה)."
אני מאוד מקווה שהוא ישאר בארצנו הקטנטונת  ונוכל להנות מאופנת הרחוב-קוטור שלו לפחות לעוד כמה שנים


אדם גפן והדוגמן דני צ'רבוננקו 
צולם על ידי: מירב בן לולו

להשיג: Not For Sale, בעלי מלאכה 3, תל-אביב. ורטרו, קינג ג'ורג' 16, תל-אביב.
עמוד הפייסבוק : כאן!
 
מעצבת נוספת, משלנו ובכחול לבן, היא ענת פרידמן. ענת לוקחת חלק ממתחם המעצבים המאוד מוצלח (לדעתי) בירושלים. ההשראה שלה היא בעיקר מליצנים כך שתוכלו לראות בבגדיה המון "עומק" בצוואר, כמו שאמר מאיר אריאל פעם.... היא משרבטת את הבגדים היפים שלה על דף לפני שאלה רוקמים עוד וגידים.
בעוד שנה הייתה רוצה שיהיה לה צוות עבודה משלה הכולל : תדמיתנית, תופרת, גזרן ומנהל בפועל, כך היא תוכל לטבוע לה בתוך היצירה האינסופית של המעצב.


 
את בגדיה תוכלו לרכוש במתחם המעצבים בירושלים ובבוטיק נומה בתל אביב.
עמוד הפייסבוק : כאן!
בנוסף לבגדים, ישראל מתהדרת בזמן האחרון  במותגי נעליים חדשים שהם כולם על טהרת הייצור הכחול לבן .אחת מהמעצבות הצעירות הללו היא טל ארבל בעלת מותג הנעליים המשובח Norman & Bella, שבקולקציה הנוכחית שלה תוכלו לראות 2 קווים מרכזיים- קו אחד המושפע מהתרבות היפנית ומאופיין בגזרות בעלי קווים ישרים, זורמים, א-סימטריים ומנימליסטים. הקו השני שנקרא אלגנטוויסט מורכב מגזרות שפורקו והורכבו מחדש.
לשנה הבאה היא מאחלת לעצמה למצוא מקום "בוטגה" (בית מלאכה באיטלקית) ולייצר נעליים בהזמנה ולפי מידה כמו שלמדה לעשות באיטליה וכל מה שנותר לי לאחל לעצמי הוא שייפלו לרגליי זוג נעליים שכאלו :)

אפשר להשיג בהזמנה ישירות מהסטודיו או לרוץ מהר מהר ליריד שופוני לנעליים שמתקיים בשבת חורפית זו ולרכוש לעצמכם זוג מהודר
עמוד הפייסבוק : כאן!


All this time they had me thinking"
Love's a boat that's slowly sinking
But you made the claim 
Taking chances, embracing the change
"I count my blessings knowing you will take me home
בימים אלה אני גם עובדת על דף פייסבוק לבלוג שם אוכל להעלות גחמות יומיומיות שלי. אשמח אם תעשו לייק, תצטרפו למסע שלי וכמובן גם תוכלו להעלות גחמות משלכם :) : כאן!

בהצלחה לכל המעצבים הצעירים והמוכשרים...
 
ולכל הקוראים - תהנו מהשבת הגשומה והמופלאה הזו (בימים שכאלו הבגד האהוב עלי הוא פיג'מה :)
 
אז מעמקי המיטה החמה
חיבוק ונשיקה

יום שבת, 13 באפריל 2013

על כל הדברים הנוגעים ללב ובעיקר על בובות נייר

"And I would say I love you
But saying it out loud is hard
So I won't say it at all
And I won't stay very long"

(sufjan stevens - futile devices)

כל הדברים הנוגעים ללב, כל הדברים הללו שאם אני שומעת או רואה אני מרגישה כאילו נלקחו ממני, כאילו היו זיכרון שלי שנוסף זה עתה אך אף פעם לא באמת היה קיים.
פעם ראשונה ששמעתי את השיר הזה היה לפני שנים בימים שעוד עבדתי בחנות דיסקים והוא רק יצא, כבר אז הרגשתי שהוא חלק ממני ומהזכרונות שלי שלא נמצא להם עוד פסקול.
הרבה דברים נוגעים לי ללב למרות שאף פעם לא היו חלק מחיי. היום אכנס לעולם אחד כזה והוא עולם בובות הנייר.
נתחיל מהעובדה הפשוטה שאימי מעולם לא קנתה לי בובות נייר. לא כי חס וחלילה חסכה ממני, זה פשוט לא היה פופולארי כמו הטרולים. בובות הנייר הן פה כבר שנים רבות. אם נדייק, כבר בשנת 800 לספירה השתמשו בהן לפולחני דת באסיה והם נמצאו גם ביפן ופולין. הבובות אז היו לבושות ורחוקות מאה שנות אור מהאופן שבו אנו מכירים אותן כיום.
באמצע המאה ה-18 הפכו בובות אלו לחלק מתרבות המעמד הגבוה. גם אז הן לא היו בקונספט אותו אנו מכירים היום אלה באו כבר לבושות במיטב האופנה האירופאית. אפשר למצוא כאלה עד היום במוזיאונים ברחבי אירופה.
היום בובות הנייר שאנו מכירים מיועדות לרוב לילדים אך לא רק. הרבה פעמים אפשר למצוא כאלו שעוצבו למבוגרים כמו בובות ההלבשה הללו של כוכבות הסידרה "Girls" :
האנה:

 
מרני :

שושנה :
וג'סה האהובה :
 
להדפסה : כאן

ניתן גם להלביש את ג'ואן ממד מן :


באתר של AMC תוכלו להדפיס לעצמכם אחת משלכם בחינם !

בובות ג'ואן להדפסה

הבובות נייר הללו נוצרו כדי לפרסם את הדמויות ולהפוך אותם לפופולאריות, בדרך מקסימה ושובת לב! (רעיון טוב לכל אלה ממכם שמחפשים פרסום זול וטוב)

אך בובות הנייר הן לא רק חומר פירסומי. הן גם אמנות. כמו הדוגמא הזו של החזירה חמודה שצייר דידי כפייר- ממש גליצי מ"האני בו בו" (והמכיר יכיר) ופורסמה בבלוג  untitled

 
והנה עוד כמה דוגמאות חמודות מ-ETSY :
 
שאותן תוכלו לקנות כאן
 
והנה, בובות הלבושות כבר של אליס בארץ הפלאות - מקסים!
 
אותן תוכלו לקנות כאן
 
וגם כמובן תוכלו ממש בקלות להכין משלכם :)
 
הלינק לשיר והקליפ המקסים שליווה את הפוסט :שלכם

עדי

יום שבת, 6 באפריל 2013

pocketful of starlight


"For love may come and tap you on the shoulder some starless night
Just in case you feel you want to hold her
You'll have a pocketful of starlight"
(Perry como - catch a falling star)

הפוסט היום מוקדש כל כולו לחברתי הטובה שני הידועה בשם שיינה. זה מוזר לכתוב על החברה הכי טובה שלך. אני רק רוצה לכתוב כמה מדהימה ומיוחדת היא אך אני מניחה שלפי עבודותיה אתם כבר תבינו לבד שהיא הכוכב המאיר שלי.
אז שני היא מעצבת תכשיטים החיה את חייה התל אביבים בשכונת פלורנטין. ההשראות שלה באות בעיקר מהעולם הפנטסטי, האמנות ההודית וציירים סוריאליסטים כמו גוגן ביחד עם חיבורים מעולם הטבע.
היופי בתכשיטים הוא גודלם המרשים ועושרם הוויזואלי, הם נראים כאילו נלקחו מתוך מערתו של הג'יני ונוצרו בידיהם המיומנות של יוצרי החלומות.

צילום :הילה ווגמן

את התכשיטים המדהימים אפשר להשיג בסטודיו שלה בשדרת וושינגטון בפלורנטין, ביצירת קשר מראש בטלפון : 0524711404

וכן, גם לי יש אחד שמלווה אותי בכל חתונה, אירוע או סתם כשבא לי לדפוק הופעה ... וכן, תמיד שואלים אותי איפה קניתי :)עוד המלצה היא הסיכות המתוקות והכיפיות הללו שייצר המעצב איציק אבקסיס לחתונתו כמתנת חתונה לאורחים .אלה יצרו באזז רציני והוא החליט להוציא אותם למכירה גם לקהל הרחב וכיום הוא מוכר אותם באתר- http://www.pinuid.com

את השיר המקסים שמלווה את הבלוג היום זכיתי לשמוע שוב (כי הרי כולנו מכירים אותו) בסדרה הבריטית האהובה עלי " המיילדות" (CALL THE MIDWIFE) בפרק סיום העונה . זהו שיר אהוב שסיים סדרה אהובה שאני ממליצה עליה בחום לכל אחד ואחת מכם לראות ... אז לסיכום :With just a pocketful of starlight

3>

עדי