יום שבת, 22 ביוני 2013

לרוץ על מחוגי השעון

"Got a low, low feeling around me,
And a stone cold feeling inside,
And I just can't stop messing my mind up,
Or wasting my time,"
 
בזבוז זמן. אני לא באמת יודעת למה הוא כל כך יקר הזמן הזה והלוואי ולא הייתי סופרת את הימים והלילות והשניות עד שהדבר הבא יגיע. אני פשוט תמיד רצה אחרי משהו,אני לא יודעת אף פעם מה הדבר הבא אבל תמיד יש משהו- עוד פרוייקט, עוד עבודה, עוד משהו שאני רוצה ולא הגשמתי....
 
רק לאחרונה גיליתי שאפשר לנוח, להירגע ולא לרוץ לשום מקום. אך אני לא באמת מצליחה ליישם, אני מרגישה שזה טבוע בי ובכל מי שמסביבי- להספיק יותר, לעשות יותר, עוד דברים שלא הספקתי ואולי אעשה היום.... ואני עייפה בזמן האחרון, אני כל כך עייפה.
 
הזמן היחידי שאני זוכרת שלא רצתי לשום מקום היה בהודו. יום אחד פגשתי בחורה בשם שני שהציעה לי ללכת איתה לאיזה מנזר שתיקה. אז שתקתי במשך חמישה ימים, עשיתי מדיטציות ואפילו קפץ עלי קוף :) אבל לא דיברתי ולא יצרתי קשר עם אף אחד חוץ מעצמי. זו הייתה חוויה נפלאה להיות עם עצמי. זה קשה לשמוע את הקול הפנימי שלך בתוך כל היום-יום הזה. תמיד משהו קורה, מישהו צריך לדבר איתך, חברה צריכה עיצה, על בעלי עבר יום קשה בעבודה, הורי, חברי לעבודה, כל אחד צריך משהו, ומה איתי?
 
בשביל לנהל את הזמן שלי נכון יותר וכדי שלא יברח לכל מקום, ולכולם חוץ ממני, החלטתי לקנות שעון. הבעיה העיקרית לפעמים היא שהשעון היחיד שיש לנו הוא בפלאפון ואז אנו רואים את המיילים, את הטלפונים וההודעות וכל מה שלא נענה היום וכך מבזבזים את הזמן הפרטי שלנו, זה שאמור להיות החשוב לנו ביותר, הזמן שלנו עם עצמנו. הזמן שנועד למנוחה ,להשלים ולעשות דברים שחלמנו עלהם כל היום, דברים קטנים כמו לקרוא ספר או לצייר ציור.
 
אז נתחיל באתר די חדש ומרענן 1item שבו תוכלו למצוא כל מיני בגדים, נעליים ומה לא עד המחיר הממש שווה לכל נפש 100 שקלים
אז יש שם כמה שעונים שמצאו חן בעיניי בעדינותם ובמחירם.
 
אז ככה, הכי הייתי רוצה להזמין את השעון השני והחום כי אני אוהבת את הגוף המרובע שלו אך הבעיה היא שאין לא מספרים (לפעמים קצת קשה לי, נו מה אפשר לעשות...) ואת השעון השלישי אני ממש אוהבת אבל הם קראו לו "שעון ביולוגי". מי קורה למוצר שעון ביולוגי? זה מפחיד את הקונים!!! אולי אני אזמין ואגיד לעצמי שקראו לו שעון זהב, ואשכח מתקרית השם המוזרה הזו...
בכל מקרה ניתן להשיג ב : http://www.1item.co.il/collections/watch#

שרשראות השעון הן אובייקט מדהים ומיוחד במינו. בעיקר בעקבות העיצוב הישן- מוכר - מעלה נוסטלגיה - כולם ראו את עליסה בארץ בפלאות, הן גורמות לך להרגיש ממש כאילו את והארנב מעליסה בארץ הפלאות BFF!! ואיך אפשר להגיד לא לזה??

 
2 השרשראות היפות הללו נלקחו מהאתר Modcloth שאני כה אוהבת!! חבל רק שפעם הזמנתי משם 2 שמלות ושילמתי מס כאילו קניתי אותם בקניון רמת אביב....

השיר השבועי שלנו שייך ללהקת סופרגראס, שהם היו להקת בריטפופ מאוקספורד באנגליה. בצעירותי מאוד אהבתי אותם ובעיקר את השיר הזה שיצא בשנת 1999 (מימי MTV העליזים) השיר מדבר על הרגשת אי השקט של הזמר שלא מצליח להרגיש בשום מקום שיש לו בשביל מה להישאר. הכל מרגיש לו רחוק ומנוכר, ולכן כל הזמן הוא חייב להיות בתנועה ובעשייה. הכל, העיקר לא להיות עם עצמו.
הכי מרד הנעורים סטייל!
 


הפוסט הזמני הזה הזכיר לי שחברתי המעצבת הגרפית המדהימה והמוכשרת עדי אילי הציגה בעבודת הגמר שלה סרטון מדהים שמדבר על התבגרות וזמן. מהפעם הראשונה שראיתי אותו הוא קלע לליבי, כמו חץ קטן שידע לפגוע בדיוק בתוך הסבך, כך שאני בטוחה שתהנו מיצירת המופת הזו בדיוק כמוני :
 

"Growaphobia" from adi ayali on Vimeo.

שבת שלום ושבוע מלא בזמן שמוקדש כולו לכם ורק לכם

עדי

יום שבת, 15 ביוני 2013

עוברים דירה, עוברים סטודיו, הכל מתחיל בפוסט!

"Where to go I had no idea about it
Most of the people do, there are only doing just fine
I don't wanna stay in place no more, see
Ain't doing well well well, I am only doing just fine"
 
(Phoenix-Long Distance call)
 
אנחנו עוברים דירה! זהו, חתמנו על חוזה ומשכנו את עצמנו לבנק. כעת יש רשימות ארוכות של מה צריך ומה יש, וכמה יש...
ושמחה קטנה בלב של בניית בית , ארבע קירות ששייכים רק לנו!
הרבה מחבריי (בעצם כולם) ממש נגד לרכוש דירה בארץ- זה יקר, הערך ירד, ההשקעה לא רציונאלית... ובאמת כך הדבר.
אך אני תמיד חלמתי על בית. 4 קירות שרק הגורל יוכל לסלק אותי מהם. חיים בורגנים בפרברים עם כלב ו-2-3 ילדים.
הדבר הכי מדהים בלעבור דירה זה להקים את הסטודיו מחדש. כך שבזמן האחרון אני מוצאת את עצמי מסתכלת באתרים עם סטודיו מעוצבים. הנה כמה מהם:
 
 
זה יכול להיות הסטודיו שלי רק במצב בו יצאתי מעורי ונהייתי בן אדם מסודר יותר. בכלל, אני לא מכירה אמנים או מעצבים כאלה אז היא בטח מהחלל....
 
 
זה ! זה! זה! למרות שרק השולחן יעלה לי כמו חוטי גוטרמן צבעוניים מכל הצבעים בעולם + סטנד. אבל ממש אהבתי את הגלויות מלמעלה (רואים שאני ובעלת הסטודיו יכולות להיות חברות!)
 
 
כמה יופי וכמה צבעוניות , אך הפחד שלי  הוא שהצבעוניות מעייפת. זה טוב לחנות אבל יש לי קצת בעיות קשב וריכוז  ורק מלהסתכל על התמונה הרבה זמן אני רוצה לחזור לישון! דרך אגב הסטודיו הזה ממש מזכיר את החנות "הבית של בטיק" בנס ציונה.
 
 
אתם אולי עוד לא חושבים על זה אבל השולחן הזה הוא מושלם כי יש בו עוד מקום לאחסון!!!
 
 
אחסון אחסון אחסון.... כל כך הרבה אחסון שאת כבר לא יודעת מה יש לך בתוך כל הקופסאות הללו!!! ואתמול שאלתי את עצמי: איפה הנוצות ??? איפה??
 
 
זה ממש לטעמי! רק לאן השולחן של מכונת התפירה נכנס??
 
בכל מקרה, אל תדאגו. בעת בניית הסטודיו אצלם לכם, אזמין אתכם! ואף אכבד בתה ועוגה :)
 
עד אז תאחלו לי שהסטודיו החדש יביא עסק חדש ופורח (הסקיצות כבר מוכנות)... רק נשאר, ממש כמו הסטודיו, לחבר הכל יחדיו :)
 
אה אוי, כמעט שכחתי. השיר השבועי!
זה הזמן להודות לבעלי-יקירי- משוש חיי, שאחראי על השירים בכל שבוע בבלוג. כן, כן, יש לו טעם מוזיקלי משובח!
קבלו את השיר השבוע ב2 גירסאות :)
 
הגירסה המקורית שייכת ללהקת פיניקס הצרפתית (עם טוויסט בעלילה- הם שרים באנגלית). להקה מצוינת המזגזגת על קו המסחרי בין פופ אינדי לפופ מסחרי, וידועה גם בזכות העובדה שסולן הלהקה נשוי לסופיה קופולה (פיניקס תרמו מוזיקה לסרטיה, ובעיקר לסרט SOMEWHERE)
 הקאבר המאד צעיר לשיר זה מבוצע על ידי להקת PARAMORE והסולנית הצעירה היילי ויליאמס. למרות המראה הטיינאייג'רי שלה, הלהקה קיימת כבר משנת 2004 (כאשר וויליאמס הייתה בת 16!).
איימ פאר גאן באט יור לונג דיסטנס קוללל אנד יור קפיטל לטרס קיפ מי אסקינגג פור מוררררר :)

אוהבת אתכם כל שבוע יותר!! בחיי :)

3>

יום שבת, 1 ביוני 2013

קיץ פרחוני

"grow out my hair
go anywhere
sleepin' until afternoon
summertime, soak up the sunshine with you
summertime, soak up the sunshine with you"
 
(girls - summertime)
 
כל הדברים קורים בקיץ, כל אלו שדחינו מהחורף, אפילו דברים שרצינו לעשות שנה שעברה. הקיץ הוא הזדמנות להכל לקרות, הזדמנות להכל להתחיל מחדש.
 
וזה תמיד קורה ככה. איך שהוכרז בואו של החמסין הראשון עמדתי תוך שבוע בפני 3 החלטות שהן כנראה מהמשמעותיות בחיי.
 
ולא רק אני. חברים נפרדו, חברים חזרו וחברים החליטו לעקור לארץ אחרת. עוד חברים החליטו לפתוח עסק חדש ולקנות דירה ואני עוד לא הספקתי לנשום.

אני לא אשקר. אני בחורה של חורף... משהו בחום המעיק לא עושה לי את זה.. ובכל זאת, כל פעם שקיץ מתחיל ואני מוצאת את עצמי יושבת בים ומין משב רוח קליל מלטף אותי וכפות רגליי נוברות בחול.. אני מריחה את הריח הקסום הזה של כל ההתחלות החדשות שהולכות לבוא. כי כל קיץ בשבילי הוא התחלה חדשה.
 
"feelin' the breeze
take it with ease
shake off the big city blues
summertime, soak up the sunshine with you"
 
הדבר הכי נפלא בקיץ הוא זרי הפרחים לשיער. תמיד יש להם הרגשה של חגיגה, כמו ביום הולדת בכיתה א' כשבאותו יום כולם חשבו שאת נסיכה..
 
 
 

אבל כמובן שזה תמיד הכי יפה עליה.....אני רוצה להקדיש את הפוסט לחברתי יעלי האהובה שלי שילדה היום...
קיץ נעים ומלא בהתחלות חדשות..
אני :)