יום שבת, 25 במאי 2013

גטסבי הגדול מספר את סיפורם של כובעי שנות ה-20

"In my younger and more vulnerable years my father gave me some advice
that I've been turning over in my mind ever since.

"Whenever you feel like criticizing any one," he told me, "just
remember that all the people in this world haven't had the advantages
that you've had.""

The Great Gatsby by  F. Scott Fitzgerald
 
אז היום בשמחה גדולה ובקול תרועות, לאחר ציפייה ממושכת של 3 חודשים מאז שראינו את הקדימון לסרט, אחוזי התרגשות וציפייה, יצאנו אני ובעלי לראות את הסרט "גטסבי הגדול". את הספר קראתי בעברית ובאנגלית ובנוסף קראתי את הביוגרפיה של המחבר ואף את של אשתו. הנבירה העמוקה בתקופה ריתקה אותי לכיסאי וגמעתי את הספרים זה אחר זה בחשק רב.
 
כמוכם קראתי את הביקורות הגרועות על הסרט אך אלו לא הורידו אפילו לא במעט את רצוני ללכת. להפך, סיקרנה אותי המחשבה מה יכל ללכת לא נכון?? אז בואו נתחיל מכך שאני חושבת שזהו סרט מרהיב, עשיר ומלא במה שלתקופה היה להציע. אך הנקודה הכי חלשה שלו היא שהבמאי היה בטוח שכל מי שבא לראותו כנראה קרא את הספר. אם לא כך הדבר, אזי לא מובן למה חסרים בו כל כך הרבה קטעים מקשרים שבלעדיהם הסרט הוא לפעמים כבלילת עוגה ללא הביצה המקשרת!
הליהוק של דייזי מטופש (והצופה לא יכול היה להבין מה גטסבי הגדול מצא בבחורה כל כך פשוטה ?)ומוריד מעומקה ומיופייה של הדמות הספרותית. אך הבחירה הכי הכי מטופשת בסרט היא לקיחת ג'יי זי למפיק המוזיקלי, דבר שהוא עושה בצורה גרועה מאוד!
 
אך אם נתעמק ביופיו של הסרט ומשחקו המדהים של לאונרדו דקפריו, הרי זה אחד הסרטים הכי וויזואלים ויפים שיצאו השנה לקולנוע.
 
הנה כמה תמונות מההפקה הראוותנית והמדהימה ביופייה :

 
אני מניחה שכמו כל סרט תקופתי גדול, בקרוב מאוד נוכל לראות את כל מעצבי האופנה לוקחים השראה מהארט הבאמת מצוין של הסרט, ובעקבותיו נוכל לראות הרבה מהסטייל של שנות ה-20 , שלא כמו בתקופות אחרות, היה מדהים בפרטיו הקטנים וכן, בוא לא נשכח, היה מלא בכובעים!

הנה כמה דוגמאות שהייתי גונבת ישר מהשחקנית בסרט:

 
 
  
האביזר ראש הכי יפה בעיניי היה כמובן הסרט הכסוף, אך  לא מצאתי תמונה טובה יותר :את כל הכובעים לסרט ייצרה כובענית העל רוזי בוילן שמספרת שלסרט זה נעשו בסביבות ה-250 אביזרי ראש ושכל אחד מהם הוטעם באופן אישי לשחקן שהיה אמור ללבוש אותו. הכובעים היה כמובן בהשראת שנות ה-20 והסיפור עצמו. כך לדוגמא, לבחורות הפשוטות יותר כמו מרטל המאהבת של טום היה סרט פשוט קשור לשערה המראה על מעמדה הנמוך.


וכך גם לאחותה, כובע בויילר פשוט.


לעומתן, לראשן של דייזי וג'ורדן, נשות החברה הגבוהה, היו כובעים מושקעים ועשירים יותר.


ראיון עם הכובענית רוזי בוילן לקראת הסרט בסטייל.קום

השיר היפה המלווה את הסרט שייך ללנה דל ריי, והנה הצצה לכמה מהפריימים היפים שיש לסרט להציע:
 

 

לאחר כל הפוסט הזה אני כבר לא יכולה לחכות להתעוררותן של מסיבות הנושא של תקופת שנות ה-20. לי כבר יש כמה רעיונות למה ללבוש...
אתם באים??
 
 

 

יום שבת, 18 במאי 2013

בתופים ובמחולות

"When you take me in your arms and talk romance
My heart starts doin' that Saint Rita dance
And I'm ventin'
Ohh and I'm shakin'"

Jack White – I'm Shakin'

המכירים אותי ואת נבכי חיי בצורה עמוקה, יודעים שאין דבר שאינני יכולה לפתור בעזרת ריקוד. כן, התנועות האיטיות המטלטלות מהגוף כל רגש זר ולא נעים שהשתכן בתוכו, המוזיקה שמנקה את הראש ממחשבות מיותרות ושוטפת אותו כמדיטציה לנזיר ההודי. ה"זון" הנעים הזה שאת נכנסת אליו כאשר המנעדים הקלים עוטפים את גופך, יה איטס גאט מי שייקינג!

יש לי טקס לפני שאני הולכת לרקוד אני שמה את המוזיקה שאני הכי אוהבת בבית ונכנסת לגרוב, ואם זה לא עובד אני מקפצצת כל הדרך על כיסאי שליד הנהג כל הדרך למסיבה!
ואני הכי הכי אוהבת לרקוד בשמלות, משהו באוויר הנכנס ויוצא מהגוף, בקלילות של הבד, התזוזוה היפה של הקפלים...מתאים בעיקר לריקודים פראיים!

לעניין השמלה יש לי חוקים שרכשתי מניסיון העבר והם:
1. לשמלה אסור אבל פשוט אסור שיהיו שרוולים, אם יש לה הם צריכים להיות ממש רחבים כדי לאפשר תנועה חלקה... אבל גם בעקבות היות המועדונים צפופים ולחים, עדיף לוותר על 2 החברים בצידי השמלה.
2. אני לא אוהבת מחשופים! זה עניין פרטי הם לא עושים איתי חסד ודווקא המראה הסגור מחמיא לי כך שסעיף זה הוא תחת ההגדרה של טעם אישי.
3. אסור שהשמלה תהיה הדוקה למטה , מהזן שמתגלגל למעלה ופתאום כל התחת שלך בחוץ, בנות זה לא אלגנטי ובטח לא מחמיא... היופי בשמלה גלום בתנועת הקפלים שזזים איתך, החשמל שעובר בך ובבד ביחד!
3. צבע צבע צבע!!!! כי צבע ממלא את החיים בשמחה!

אז הנה כמה אופציות לא רעות להתחיל את הקיץ:

מה יש לASOS להציע לך לריקודים?


זה לוק מדהים! הכובע קצת לא ריאלי כי חם אש אבל את תמיד יכולה להחליפו במטפחת שחורה ולבנות כמותי שגובה הוא לא הצד החזק שלהם אפשר להוסיף עקבים קטנים, אבל תזכרו עקבים גבוהים הם לריקוד של שעה שעתיים, להתפרעות כבדה עדיף את החברים הנמוכים שלהם!


שמלה מדהימה! וגם באה במידת פטיט למאותגרות גובה, זהו עניין מאוד חשוב, פטיט זה לנמוכות. אני אישית מזמינה רק שמלות שהן פטיט וכך הן יושבות על הגוף טוב יותר.  אז בנות שימו לב!

ואם לא בא לכן להזמין מחו"ל גם בארץ יש אופציות:


שמלה אתנית מהקולקציה החדשה של קסטרו , מתאימה לריקוד שבטי!


כן נכון , אני לא מתה על מחשופים אבל אם זה היה מחמיא לי הייתי לובשת את השמלה החמודה הזו!

 גולת הכותרת של הפוסט באה ממקום לא צפוי...תראו מה יש לתמנון להציע לכם:


ממש שייקינג!

ועכשיו כל מה שנותר הוא להתאים נעליים מטפחת, שרשרת ארוכה, ולצאת בריקודים כל הדרך למסיבה :)

אל תשכחו לזמזם ...."I feel like I've been run right through the middle
And I can't move around and I can't stand still
I'm po diddly
Oh, you got me shakin'
I'm so jittery
That's right, you got me shakin'"


אז "בתופים ובמחולות"

נתראה שבוע הבא!

יום שבת, 4 במאי 2013

Rave on או בעברית תזרום....

"Well, the little things you say and do make me want to be with you
Rave on
Rave on this crazy feeling
I know
"I know it's got me reeling when you say "I love you," I say "rave on"
(M.Ward - Rave on)
 
לזרום, אנו אומרים את זה תמיד בקונוטציה של לוותר,  של- 'לא נורא, תבליג'. לזרום זה תמיד בקונוטציה של "להתקפל". אם אתה לא רוצה לעשות משהו, אתה תעשה אותו בסוף בכל מקרה... אך בעיניי לא לזה התכוון המשורר ובטח לא .M.Ward
אני רואה בלזרום דרך חיים. תמיד שואלים אותי מה את מתכננת הלאה (ואוו אוו אני מהמתכננות) אבל אני ובעלי בדרך כלל לא תמיד יודעים מה יהיה איתנו אפילו שנה הבאה.
פעם כל העניין הזה היה מכניס אותי לחרדות. הייתי שואלת את עצמי מה עם  המשכנתא? ממה הילדים שעוד לא נולדו יאכלו? מה התוצאות והחסרונות של הדברים?? אנשים שאמרו שהם חייבים להרוויח המון כסף נכנסו כציפורים טורדניות למוחי ומגרוני האדמדם בקע "אני רוצה להרוויח" ו- "איך אפשר לחיות ככה?"
והאמת היא שמכריי יעידו שהייתה לי שנה מאוד קשה בגלל המחשבות...
ואז למדתי "לזרום", הבנתי השנה שאני לא יכולה לתכנן הלאה ובכלל, תמיד עדיף לחיות בהווה ולאהוב את איך שהדברים נראים עכשיו... כי אחר כך??
 
U Can Never Knew
 
או כמו שאמר המוזה הנצחית שלי :
 
 

ואם כבר לדרך היומית שלכם אתם יוצאים, אמליץ לכם על כמה מוצרים מסוגננים למזל מסטודיו שאני עוקבת אחריו כבר כמה שנים מאז שמצאתי אותו בלי כוונה ב Etsy וזהו סטודיו קולולש!

כך שבדרככם תוכלו לענוד על צווארכם את נעליה של דורותי שתמיד יוכלו לכוון אתכם בעת צרה הביתה.


כמובן שתמיד תצטרכו להזכיר לעצמכם אחרי מה אתם הולכים...


והכי חשוב, אל תשכחו לנצור בזכרונכם את כל הרגעים הקסומים.


את כל הדברים היפים של קולולוש תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלה כאן : כן כאן!
ובחנות האון ליין שלה כאן : פה!

אז כמו שד"ר סוס אומר :


לדרך אל תשכחו לזמזם .... לזרום ....


דרך נעימה אהובים יקרים,
נפגש בשבוע הבא